O nás

Jde jenom o vítr a vzduch... a o to, jak je zapřáhnout a využít.

Když jsem se jako malý rozhodoval, co budu dělat, nebyla to jasná volba. Popelář, pilot nebo kosmonaut? Toto trilema se rozseklo po cestě na dovolenou do Řecka, kdy mě piloti pustili do kabiny letadla. Fascinovalo mě tolik blikátek, hejbátek a přepínačů prohromadě. A ten výhled byl naprosto boží! K samotnému létání jsem se poprvé dostal až po vysoké škole. Mám rád fyziku a elektroniku, proto k létání potřebuji pořádný motor. Své uspokojení jsem našel v letadlech Zlín, letadlech armádních pilotů. A právě díky nim jsem se stal členem Aeroklubu Brno-Tuřany, kde jsem se učil létat na Zlín Z142 imatrikulace OK-LNK. Kompletní výcvik jsem dokončil ve 24 letech. 
Protože jsem věděl, že si tyhle úžasné zážitky nechci nechat jenom pro sebe, proškolil jsem se také na vícemístná letadla Cessna. Dnes jsem pilotem letecké dopravy a mám za sebou výcviky PPL, CPL, IR, MEP, IRSAP a IRMAP - vlastním ATPL Frozen, mohu tedy létat se všemi druhy letadel. Za sebou mám lety například s: Cessna: C-150, C-152, C-172, C-206, Zlín: Z-142, Z-326, Piper: PA-28, VUT 100 CObra, Brigadýr L-60s, Tecnam P2006T, P2002, Ultralight: KP-2UR Sova, WT9 Dynamic, Bristell, ALTO 912 TG, Tulák, Boeing 737 + MAX, Socata MS-893A Rallye aj. 
Nejen jako pilot potřebuji mít věci pod kontrolou, a proto se snažím létat co nejprecizněji.  Létání pro mě vždy bylo a stále je velkou výzvou, ke které přistupuji s pokorou a respektem. Mám velkou úctu k historii, zbožňuji česká letadla a uznávám letecké tradice, které chci svou pozicí pilota a aktivním působením v Aeroklubu přiblížit všem lidem. 


Martin Odvářka, zakladatel.

Naše srdce je ve vzduchu.

Pilotování se věnujeme již více než 10 let a bezpečně jsme do vzduchu i na zem dopravili tisíce cestujících. Umožnili  jsme pilotovat letadlo stovkám nadšenců a desitkám z nich jsme hrdě předali pilotní průkaz. Baví nás přinášet lidem radost a posouvat jejich zážitky na vyšší level (flight level). To co děláme, děláme z lásky k létání. 

Věříme, že díky naší profesionalitě a lásce k této profesi naplníme i vaše sny a přání. 

Tým Výlety letadlem

Náš tým

Martin Odvářka_vylety_letadlem

Martin Odvářka

Pilot

Michael_Salih_pilot

Michael Salih

Pilot

Vladimir_Puchar_pilot

Vladimír Puchar

Pilot

Lilianna_Skorpikova_marketing_reklama

Lilianna Škorpíková

Marketing a reklama

S kým spolupracujeme